70 Lecie Klubu uroczystość

25 czerwca br odbyły się główne uroczystości jubileuszu 70 lecia istnienia Ludowego Klubu Sportowego Start w Kleszczowie.

Z okazji tego wydarzenia odbył się Turniej Ulic, w którym brały udział 6 osobowe drużyny piłkarskie. Jako, ze pogoda dopisała w turnieju udział wzięło 9 drużyn, w których zagrało łącznie ponad 80 zawodników, a których zmagania śledziło blisko 200 zgromadzonych kibiców. W zaciętym finale drużyna Sahara pokonała Przyjaciół Łukasza Magiery 2:1.

W części oficjalnej udział wzięli:
Wójt Gminy Rudziniec pan Krzysztof Obrzut i Przewodniczący Rady Gminy Bernard Kukowka, którzy wręczyli okazały puchar okolicznościowy ufundowany przez Gminę Rudziniec,
Sołtys Sołectwa Kleszczów pani Helena Anita Derner, która również wręczyła okolicznościowy puchar ufundowany przez Sołectwo Kleszczów.
Ślaski Związek Piłki Nożnej oraz ŚZPN Podokręg Zabrze reprezentowany była przez Wice Prezesa Podokręgu Zabrze pana Tomasza Kulczyckiego, który wręczył okolicznościowe puchary ufundowane przez Ślaski Związek jak i Podokręg.

Korzystając z Rocznicy uhonorowane zostały również osoby od wielu lat współpracujące zarówno z klubem jak i działające na rzecz rozwoju lokalnej piłki.

Srebrnymi odznakami Śląskiego Związku Piłki Nożnej zostali uhonorowani:

Henryk Owcorz - wieloletni Prezes LKS Start Kleszczów
Krystian Bucher - wieloletni działacz obecny Wiceprezes
Tadeusz Cyrus - obecny Prezes

Okolicznościowymi publikacjami i medalami wyróżnieni zostali:

Krzysztof Obrzut - Wójt Gminy Rudziniec wspierający lokalny sport
Bernard Kukowka - Przewodniczący Rady Gminy Rudziniec wspierający lokalny sport